BRUNO PAILLARD


Maison Bruno Paillard sündis selle asutaja Bruno Paillard’i soovist luua šampanja, mis erineks kõigist teistest olles äärmiselt puhas ja harukordne. Bruno Paillard’i sügavad teadmised ning austus veinide kuninga šampanja vastu pärinevad eeskätt tema viinamarjakasvatajatest ja – kaupmeestest esivanematelt ulatudes teadaolevate allikate põhjal aastasse 1704. Aastal 1981 asutas Bruno Paillard oma šampanjamaja, mis on jätkuvalt iseseisev ühe pere omanduses ja juhtimisel tegutsev ettevõte. Täna on maja šampanjad esindatud parimates restoranides ning vinoteekides üle maailma ning Maison Bruno Paillard’i peetakse täheks šampanjamaailma taevas, mis on süttinud, et särada kirkalt ja kestvalt. Tasub äramärkmist, et just see maja hakkas esimesena märkima pudelitele disgorgement’i ehk settelt eemaldamise ja ümberkorkimise aega.

Bruno Paillard šampanjade puhul joonistuvad eredalt välja järgmised võtmesõnad: puhtus, mineraalsus, elegants ja komplekssus. Ülimalt eeskujulike toodete loomise filosoofia on tegelikult lihtne: from soil to flute ehk maapinnast pokaali, mille võiks kokku võtta kui ülima lugupidamise põldude ja viinapuude vastu, millest saab alguse klaasi valatav jook. Suurepärased teadmised viinamarjakasvatusest annavad läbi põlvkondade tänaseni kammertooni kõigile maja tegevustele ning šampanjade loomisele. Ülimalt oluline on koostöö viinamarjakasvatajatega, kellelt on marju ostetud juba üle 30 aasta. Oma põlde, millised katavad poole kogu tootmiseks vajaminevate viinamarjade vajadusest, on majal üle 30 hektari, millest 16 asuvad grand cru ning premier cru aladel. Ainuüksi viimasega on tagatud Bruno Paillard šampanjade väljapaistev kvaliteet, mis ei jäta külmaks ühtegi tõelist šampanjasõpra. Lisaks üksnes marjade esimese pressi kasutamine, väikesed tammevaadid hoiustamaks aastakäiguveine kõrvuti moodsate terasmahutitega, reservveinide sälitamine aastast 1985 ning nn perpentuaalse meetodi (tuntud ka kui solera meetod) jätkupidev kasutamine ning iga cuvée puhul minimaalselt 3-aastane settel hoidmine, mis teeb kõigist maja šampanajdest multi-vintage klassi tooted, ning pool aastat kuni aasta veini järelküpsemist ehk rahunemist pudelites peale ümberkorkimist ja veel enne nende müüki saatmist - see kõik on Bruno Paillardi käekiri, mida armastatakse ja austatakse. Härrasmehelikkus ja stiil käsikäes uuendusmeelsete ideede ja alatise parima otsingutega!

Aastal 2012 hindas Robert Parker Bruno Paillard šampanjasid järgnevalt:

„Bruno Paillard’s Champagnes stand out for their elegance and total finesse. Although a relatively new house by Champagne’s standards, Paillard’s wines have a timeless classicism about them that is highly appealing.“

R. Parker, Wine advocate, Nov 2012

parallax background
Champagne Bruno Paillard - Reims France

Vaata ja telli
Champagne Bruno Paillard tooteid